Serwis pressmo.pl używa plików cookie. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [Zamknij]
Więcej o plikach cookie
Strona głównaNajczęściej zadawane pytania na temat tworzenia e-katalogów Pressmo. Faq

 

Pytania dotyczące tworzenia eBooków Pressmo

Jak powinien być przygotowane plik PDF do konwersji?

plik nie powinien przekraczać 150 mb,
plik nie powinien mieć nałożonych atrybutów zabezpieczających, jak również nie powinien być zabezpieczony za pomocą hasła,
wszystkie strony dokumentu PDF powinny być tej samej wielkości (małe różnice w wielkościach poszczególnych stron są dopuszczalne),
strony dokumentu PDF nie mogą być połączone w pary (tzw. składki, spreads),
dokument PDF nie pownien mieć widocznych spadów,
ilość stron dokumentu PDF powinna być parzysta, w innym przypadku nie będzie możliwe przerzucenie ostatniej strony eBooka,
ilość stron dokumentu PDF nie powinna być większa niż 1500 stron.

 

Co jeśli dodałem plik nie spełniający wymagań?

Pliki zabezpieczone są automatycznie kasowane z serwera, zostaniesz o tym fakcie poinformowany drogą mailową, jednocześnie nie stracisz możliwości stworzenia eBooka.
Jeśli dodałeś plik posiadający atrybuty wpływające ujemnie na wygląd i działanie tworzonego eBooka (strony rożnej wielkości, nieparzysta liczba stron, strony połączone w pary), napisz do nas. Usuniemy plik z twojego konta, a ty dostaniesz z powrotem możliwość stworzenia eBooka.

 

Jak długo trwa przygotowanie eBooka?

Wszystko zależy od plik PDF, którego użyłeś do stworzenia eBooka. Na czas przygotowania eBooka składają się takie czynniki jak: ilość stron dokumentu, rozdzielczość pliku, ilość ilustracji oraz stopień skomplikowania składu pliku PDF.
Przykładowo:
Plik PDF z 15 stronami o jakości 150 DPI z 10 ilustracjami, zostanie stworzony w 2 minuty.
Plik PDF z 130 stronami o jakości 300 DPI z 45 ilustracjami, zostanie stworzony w 5 minut.

 

Czy mogę konwertować kilka plików jednocześnie?

Tak, dodaj pliki jeden po drugim. Postęp tworzenia eBooków możesz monitorować za pomocą panelu klienta. O skończonym procesie konwersji zostaniesz również poinformowany drogą mailową.

 

Czym różni się wersja próbna od wersji komercyjnej/płatnej?

Wersja próbna Wersja komercyjna
Możliwość zmiany logo eBooka nie tak
Możliwość zmiany wyglądu eBooka nie tak
Komercyjne wykorzystanie nie tak

 

Dlaczego strony stworzonego eBooka są innej wielkości niż w pliku pliku PDF?

Wszystkie strony konwertowanego pliku PDF powinny mieć taki sam rozmiar w przeciwnym wypadku wszystkie strony eBooka dostosowują się do wielkości pierwszej strony dokumentu PDF, którą najczęściej jest okładka.

 

Czy do działania eBooków Pressmo potrzebne jest dodatkowe oprogramowanie?

W przypadku eBooków w wersji on-line (wersja „html”) wystarczy przeglądarka internetowa z zainstalowaną wtyczką flash. Natomiast do działania eBooków w wersji off-line (wersja „exe”) nie potrzebne jest żadne dodatkowe oprogramowanie. Wystarczy komputer wyposażony w system operacyjny z serii Windows.

 

Dlaczego nie dostaję żadnych maili od Pressmo?

Sprawdź zakładkę „spam” w swojej skrzynce pocztowej. Aby maile od Pressmo nie trafiały do zakładki „spam” należy ustawić specjalny filtr w ustawieniach spamu na swoim koncie pocztowym.

 

Czy istnieje możliwość innego dostarczenia plików PDF niż drogą internetową?

Tak, prześlij do nas pliki na nośniku zewnętrznym, a my w ten sam sposób możemy dostarczyć do Ciebie stworzone eBooki. Przed całą procedurą prosimy o kontakt w celu uzgodnienia specyfikacji eBooków.