Serwis pressmo.pl używa plików cookie. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [Zamknij]
Więcej o plikach cookie
Strona głównablogblog
16
lut 11

Jak zwiększyć skuteczność katalogów on-line?

Radzimy w jaki sposób przygotować i umieszczać katalogi on-line aby zwiększyć ich skuteczność.

Tagi: e-katalog, katalog interaktywny, pdf, broszura on-line, e-broszura
  • Umieszczenie katalogu on-line na własnym serwerze i pod własną domeną wpływa przede wszystkim na pozycję strony internetowej w wynikach wyszukiwarek takich jak Google czy Bing. 

    Jeśli dodatkowo informacje o katalogu wraz z linkiem zostaną umieszczone w sieci przez innych internautów to użytkownicy przekierowani będą bezpośrednio na naszą witrynę. Każdy kto pozycjonuje strony wie, że im więcej linków do nas w internecie, tym wyższa nasza pozycja w wyszukiwaniach.

    Innym bardzo ważnym aspektem jest uniezależnienie treści i wyglądu naszej witryny od działań innych firm. Umieszczając katalog na własnym serwerze, mamy pewność, że nie zostanie on przez administratora innej strony usunięty, zablokowany, ani tez nie zmieni się jego wygląd czy funkcjonalność bez naszej zgody. Nie pojawią się również reklamy, które mogą spowodować, że osoba przeglądająca nasz katalog po kliknięciu w taką reklamę, zostanie przekierowana w inne miejsce w sieci. Treści reklam są często dostosowywane do treści witryny i w najgorszym przypadku mogą wskazywać na strony konkurencji, a tego już na pewno nie chce żadna firma.

    Warto również pamiętać, że internauci lubią wygodę i często zainteresowani treścią, na którą trafili po przekierowaniu z innego miejsca w sieci, chcąc przejść do strony głównej serwisu, "obcinają" adres w przeglądarce, pozostawiając tylko nazwę domeny. Jeśli będzie to nazwa naszej domeny, to bardzo dobrze, jeśli jednak katalog utrzymywany jest na stronie innej firmy, to użytkownik nie trafi do nas i nie przeczyta treści, którą dla niego umieściliśmy. 


skracanie adresów html
  • Logo firmowe czy też inny znak charakterystyczny dla naszej działalności powinien być eksponowany w widocznym dla użytkownika miejscu. Umieszczając je na obszarze katalogu, możemy nakierować użytkowników przeglądających katalog na inną podstronę naszej witryny, którą najczęściej jest sklep lub strona główna. Logo umieszczone jest w lewym, górnym rogu katalogu, w miejscu gdzie najczęściej skupia się wzrok internautów.
  • Jeśli katalog on-line dotyczy konkretnego produktu to doskonale sprawdza się umieszczenie przy logo napisu „Zobacz w naszym sklepie”. „Kup teraz” itp. Zabieg ten z powodzeniem wykorzystywany jest przez osoby korzystające z naszych usług.

ogo bedące linkiem

  • Linki aktywne na obszarze katalogu on-line – czyli umieszczenie linków aktywnych w samym katalogu on-line np. na zdjęciach. Klikając na zdjęcie produktu, użytkownik zostaje przekierowany na podstronę sklepu internetowego z danym produktem.

Pamiętajmy jednak, aby dać wybór użytkownikom strony. Najlepiej już na samym początku, dając do wyboru 2 możliwości, tak jak na poniższym przykładzie.


czytaj on-line oraz pobierz plik
Tagi:
ipad gazety elektroniczne skyfire iphone html5 pdf dopdf doc epublikacja interaktywna bajka ppt konwertery pdf e-publikacja touchscreen ekiosk multimedialny kiosk e-wydanie ekran dotykowy targi bett whiteboard bett 2010 bett 2011 bettshow 2011 tablice multimedialne tablice interaktywne e-katalog katalog interaktywny katalog online broszura on-line e-broszura tydzień e-książki e-książka rita toews e-marketing flash pdf edytor linków katalogi flash publikacje flash reseller ipad 2 tablety flash e-biblioteka ppt odt txt rtf doc pressmo e-papier czytnik targi warszawskie targi książki konferencja e-podręcznik edukacja szkoła książka print&publishing artykuł automatyczna konwersja restful api
Najnowsze artykuły:
Przykładowe eBooki oraz eMagazyny stworzone za pomocą Pressmo.

Przykłady e-wydań

Jak stworzyć eBooka?

Jak stworzyć e-wydanie?

Wyślij do nas plik PDF
Następuje automatyczna konwersja pliku PDF do postaci elektronicznego wydania.
Pobierz gotowe e-wydanie
e-wydanie pobierasz w 2 wersjach:
Wersja html.do umieszczenia na własnym serwerze (on-line)
Wersja exe.do nagrania na nośniki przenośne (cd/dvd/usb)