W lipcowym numerze Print&Publishing pojawił obszerny opis
Pressmo.pl, działania, zalet i możliwości wykorzystania e-wydań stworzonych przy
użyciu naszego mechanizmu. Tematem specjalnym najnowszego wydania jest "digital publishing".
W artykule podkreślona jest wydajność naszego rozwiązania, przejrzysty i łatwy w konfiguracji interfejs oraz duża ilość przydatnych funkcji, takich jak suwak szybkiego dostępu, wyświetlanie miniatur, dynamiczne powiększanie czy błyskawiczne wczytywanie stron.
Nie pominięto również bardzo ważnej kwestii zwiększenia bezpieczeństwa dzięki użyciu w Pressmo mechanizmu utrudniającego kopiowanie zarówno
całości, jak i fragmentów tekstu publikacji.
Ponadto czytamy dalej, że „na życzenie klienta Pressmo może rozbudować e-booka, poszerzając go o niestandardowe rozwiązania.”
Gorąco zachęcamy do zapoznania się nie tylko z tym artykułem ale również z całym lipcowym numerem Print&Publishing, branżowego magazynu dla digitalmediów, poligrafii i wydawnictw w Polsce.
Pojawienie się w tak prestiżowym czasopiśmie to dla nas duże
wyróżnienie!
Ministerstwo Edukacji, Nauki i Technologii w Korei Południowej ogłosiło, że do 2015 roku zamierza zainwestować 2,2 biliona wonów czyli około 6 miliardów złotych, w technologie umożliwiające uczniom korzystanie z interaktywnych treści i pomocy naukowych w dowolnym miejscu i czasie.
Cyfrowy podręcznik będzie zawierał wszystkie treści, które zawiera podręcznik tradycyjny, wzbogacone o materiały referencyjne, multimedia, ćwiczenia interaktywne a nawet FAQ, co ma ułatwić uczniom zrozumienie omawianych zagadnień. Ministerstwo chce rozwijać cyfrowe podręczniki do wszystkich przedmiotów i wszystkich poziomów nauczania. W początkowym okresie, wykorzystywana będzie oczywiście zarówno książka papierowa jak i cyfrowych. Z czasem będzie się to jednak zmieniać na korzyść nowych mediów.
Dodatkowo rząd planuje rozbudować infrastrukturę informatyczną, dostępność WiFi w szkołach a także wdrożyć rozwiązanie pozwalające przechowywać materiały edukacyjne w "chmurze". Takie rozwiązanie da wszystkim użytkownikom systemu błyskawiczny dostęp do nowo dodawanych materiałów edukacyjnych a także prowadzenie lekcji on-line dla uczniów, którzy np. ze względów zdrowotnych nie mogą uczęszczać do szkoły. Uczniowie z uboższych rodzin będą mogli ubiegać się o darmowe tablety i komputery dzięki finansowemu wsparciu ministerstwa.
Wzbogacanie wydań papierowych o e-wydania nie ogranicza się już tylko do magazynów i książek, jak widać coraz odważniej wkracza do szkół.
Do tej pory e-papier kojarzył nam się wyłącznie ze statycznymi stronami w odcieniach czerni i biel. To już niedługo może się jednak radykalnie zmienić. Na rynek wkraczają bowiem nowe technologie, wzbogacające e-papier w kolor i multimedia.
Na ostatnich targach CES 2011 – największych Międzynarodowych Targach Elektroniki Użytkowej odbywających się w Las Vegas, firmy Hanvon i Qualcomm zaprezentowały swoje najnowsze produkty. Pierwsza z nich zaprezentowała rozwiązanie oparte o technologię elektroforetyczną, dzięki której piksele zmieniają kolor po przyłożeniu napięcia, ponieważ niewielkie kapsułki naładowane elektrostatycznie przemieszczają barwnik w głąb urządzenia lub ku powierzchni. Podobne rozwiązanie było już wcześniej stosowane w e-papierze, ale po raz pierwszy wprowadzono kolor. Niestety odświeżanie nie jest płynne i wynosi nawet 3 sekundy.
Filmik prezentujący tą technologię:
Technologia Mirasol zaprezentowana przez firmę Qualcomm to coś zupełnie nowego. Wykorzystano modulację interferometryczną MEMS, która zmienia kolor odbijanego przez piksel światła. Przedstawiony prototypowy wyświetlacz potrafił odświeżać obraz z prędkością 30 klatek na sekundę, dzięki czemu możliwe jest płynne odtwarzanie filmów i multimediów. W chwili obecnej głównym problemem jest wdrożenie tego rozwiązania do produkcji na dużą skalę, ale może uda się pokonać tą barierę, bo firma Qualcomm ogłosiła zainwestowanie miliona dolarów w technologię Mirasol.
Prezentacja możliwości wyświetlacza Mirasol: